Chrobotek reniferowy – naturalna dekoracja

Chrobotek reniferowy czyli zielone ściany

Obecnie możemy liczyć na ogromne możliwości, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Dotyczy to zarówno przestrzeni domowych, jak i tych biurowych. Coraz częściej stawia się na naturę, którą pragniemy się otaczać na co dzień. Nie chodzi tutaj jednak wyłącznie o kwiaty ani o tradycyjne roślinny doniczkowe. Rosnącą popularnością cieszą się dekoracje z chrobotkiem. Wielu osobom z pewnością niewiele mówi ta nazwa, a dotyczy ona rośliny, mianowicie odmiany mchu. Niezwykle efektownie wyglądają obrazy z mchu reniferowego, można nim nawet pokryć całą ścianę – tworząc żywą, zieloną taflę. Mech chrobotek wykorzystamy w dowolny sposób, nadając wnętrzu nowego charakteru.

obraz z chrobotkiem

 

 

 

 

 

 

 

Mech chrobotek we wnętrzach – unikalna dekoracja do domu i biura

Jeśli chcemy mieć żywą zieleń w domowym zaciszu czy w przestrzeni biurowej, przy jednoczesnym braku konieczności zajmowania się szeregiem roślin, można sięgnąć po dekoracje z chrobotkiem. Wspaniale prezentować będzie się wstawka w ścianie z tą rośliną w roli głównej. Taka dekoracja pasować będzie dosłownie wszędzie, łącznie z kuchnią i łazienką. Jeszcze bardziej zjawiskowy efekt uzyskamy, wzbogacając całą powierzchnię ściany o zielony mech. Powstanie w ten sposób żywa, zielona, naturalna tafla. Mało kto może pochwalić się taką efektowną ozdobą, a jej codzienne oglądanie sprawiać będzie ogromną przyjemność. Ponadto zielony kolor działa kojąco, redukuje zmęczenie oczu. Świetną opcją będzie też wykończenie chrobotkiem napisów lub logo firmowego.

Mchem tym przyozdobimy nawet terrarium dla zwierząt, aby i one miały możliwość przebywania w pięknym otoczeniu. Mech chrobotek reniferowy najlepiej prezentuje się we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim i rustykalnym. Idealnie pasować będzie do elementów drewnianych, kwiatów. Jako że roślina ta nie potrzebuje do życia promieniowania słonecznego, można nią przystroić wnętrza pozbawione okien, łącznie z łazienką. Jest to nawet wskazane, bo mech chrobotek pochłania nadmiar wilgoci, co zapobiega namnażaniu się chorobotwórczych grzybów i pleśni. W łazience przecież o to nietrudno ze względu na specyficzny mikroklimat. Chrobotkiem możemy przyozdabiać przeróżne elementy wyposażenia wnętrz, łącznie z meblami. Pięknie wyglądać będzie drewniany stół z chrobotkiem pośrodku. Można go łączyć także z betonem, co pozwoli uzyskać świetne efekty wizualne. Stanowi modny element stroików, w tym świątecznych. Chrobotek reniferowy dostępny jest w kilku kolorach zieleni oraz w kolorze niebieskim, pomarańczowym, czerwonym, białym, amarantowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co przemawia za wyborem chrobotka reniferowego?

Jeśli chcemy cieszyć się trwałą i estetyczną dekoracją we wnętrzach, to jak najbardziej warto zainteresować się chrobotkiem reniferowym. Jego barwa jest bardzo przyjemna dla oka, a struktura budzi zaciekawienie. Mało kto może pochwalić się ścianą czy nawet obrazem z mchem. Wgląda to bardzo efektownie, aranżacja wnętrza od razu staje się bardziej wyjątkowa. Co więcej, roślina ta wymaga minimalnej uwagi, często wręcz zerowej. Znika konieczność podlewania czy nawet zraszania chrobotka. Nie trzeba go przesadzać ani podcinać. Przez cały czas pozostaje pięknie zielony, bez martwienia się o przesuszenie czy przelanie rośliny. Dekoracje z chrobotka zawsze wyglądają pięknie, nie powinna mieć dostępu do wody ani promieniowania słonecznego. Można cieszyć się piękną zielenią i to bez żadnych strat w metrażu, bo zajmuje on niewiele miejsca.

 

Na korzyść dekoracji z mchu przemawia to, że tworzą one korzystny mikroklimat we wnętrzach i oddziałują pozytywnie na nasze samopoczucie. Samo patrzenie na zieleń sprawia przyjemność i koi nerwy. Można poczuć się jak w ogrodzie lub na spacerze po parku. Może on posłużyć jako naturalny higrometr i pochłaniacz wilgoci w jednym. Na jego korzyść przemawia też to, że poprawia akustykę, wyciszając hałasy z zewnątrz. Jest naturalny, bezpieczny dla ludzi i zwierząt.

drzewo z chrobotkiem

 

 

 

 

 

 

 

 

Aby przez długie lata cieszyć się z dekoracji z chrobotka reniferowego należy przestrzegać kilka zasad:

✔ chrobotek jest zaimpregnowany, oznacza to, że się nie rozrasta – jest „zatrzymany w czasie”
❌ nie należy go podlewać, ponieważ pobiera wilgoć z powietrza
❌ należy unikać słońca☀️ może przez to wyschnąć, stać się twardy i stracić kolor
✔ jest naturalnym wilgotnościomierzem – aby zachował swą miękkość wystarczy, by w otoczeniu było ok 40-60% wilgotności (są to optymalne warunki dla człowieka), gdy w pomieszczeniu jest suche powietrze zaczyna robić się twardy – jest to jednak proces odwracamy ??
❌ ponieważ jest to żywy obraz robiony na zamówienie ,nie podlega zwrotom
✔ każdy produkt jest robiony ręcznie z najwyższą starannością, dlatego produkty i kolory mogą różnić się od zdjęć
✔ jest przyjazny dla zwierząt alergików
❌ nie zbiera kurzu

 

Przeglądaj tagi