Parawan do domu i gabinetu ? Czemu nie!

 

Parawan jest niepozornym elementem wyposażenie, który może dać naprawdę szerokie możliwości. W związku z tym warto wiedzieć, do czego można go wykorzystać, gdzie w domu może być stosowany i kiedy się sprawdzi. Oto kilka pomysłów jak używać parawanu.

Parawan jako oddzielenie pokoju
Bardzo często zdarza się tak, że dzieci lub młodzież mieszkają razem w jednym pokoju. Parawan do domu w prosty sposób może dać im odrobinę prywatności. Wystarczy ustawić go pośrodku pokoju, aby wyodrębnić części pokoju należące do jego mieszkańców. Dobrym pomysłem są także dwa parawany, po jednym dla każdej z osób. Wówczas można zaplanować pokój jeszcze inaczej. Wyodrębnić można część każdej z osób, a resztę można zaaranżować jako część wspólną. Parawan będzie wyglądał ciekawie, a jednocześnie zapewni prywatność.

parawan do sypialni

parawan do sypialni

Mini garderoba, pokoik dla dziecka i wszytko, co jest potrzebne!
Parawan pozwala także na wyodrębnienie części pomieszczenia na inne potrzeby. Dzięki temu można wygospodarować trochę miejsca do przebierania się. Parawan 3 częściowy będzie także idealnym wyjściem, jeżeli che się wydzielić miejsce do prasowania ubrań lub ich suszenia. Często takie elementy wyposażenia nie wyglądają atrakcyjnie i każdy chce je ukryć. Parawan uczyni to skutecznie, a jednocześnie będzie można zabrać go zawsze wtedy, kiedy będzie to konieczne. W ten sposób można oddzielać także łóżeczko dziecka w pokoju rodziców.

Miejsce do pracy
Parawan 3 częściowy z powodzeniem może być wykorzystywany jako wydzielenie przestrzeni do pracy. Często widoki pozostałych części domu lub mieszkania mogą być rozpraszające. Co więcej, parawan pozwoli ukryć bałagan na biurku lub rozgardiasz, który panuje podczas intensywnej pracy. Parawan będzie szczególnie przydatny dla osób, które mają dużo przedmiotów związanych z wykonywaniem swojej pracy, np. dla krawcowych. Parawan będzie dla nich idealnym, zapewniającym spokojną pracę rozwiązaniem.

Dekoracja do domu
Parawan to nie tylko element zapewniający prywatność, ale także element ozdobny. Wybierając odpowiedni parawan dekoracyjny, można być pewnym, że d

Parawan do gabinetu kosmetycznego

Parawan do gabinetu kosmetycznego

oda on wnętrzu wyjątkowego charakteru. Parawan do domu należy wybierać zgodnie z tym, jaki styl panuje w domu. Takie rozwiązania z pewnością sprawdzą się wszędzie tam, gdzie panuje styl egzotyczny, kolonialny lub nawiązujący do bohemy. Parawany to także idealna ozdoba do wnętrz artystycznych. Nadają one pomieszczeniu egzotycznego i tajemniczego charakteru, który z całą pewnością zachwyci gości i pozwoli domownikom rozkoszować się klimatem.

Parawan dekoracyjny do gabinetu to praktyczne rozwiązanie dla przedstawicieli wielu zawodów. Przyda się on wszędzie tam, gdzie ważna jest prywatność pacjentów oraz gdzie przeprowadzane są zabiegi mogące wprawiać w zakłopotanie klientów, jeśli będą przeprowadzone na widoku. Gdzie zatem można zastosować parawan?

Gabinet kosmetycznym jest miejscem, gdzie parawan z pewnością się przyda. O ile manicure lub zabiegi na twarz nie niosą konieczności osłaniania klienta za każdym razem,
o tyle depilacja i zabiegi wymagające rozbierania się już tworzą tę konieczność. Parawan zakryje klientów, u których jest przeprowadzany zabieg. Takie rozwiązanie zapobiegnie także wprowadzaniu w zakłopotanie innych klientów, którzy oczekują na swoją kolej lub korzystają z innych zabiegów. Co więcej, parawan dekoracyjny do gabinetu podniesie także komfort pracy kosmetyczek, gdyż ich praca nie będzie się musiała odbywać na oczach innych klientów. Zapobiega to rozproszeniu oraz poczuciu niepewności.

Parawan do gabinetu dentystycznego to także idealny element wystroju, w który można wyposażyć gabinet dentystyczny. W tym przypadku klienci oczekują na korytarzu, ale parawan dekoracyjny również będzie przydatny. Za jego pomocą można zakryć miejsce, w którym znajdują się odpady dentystyczne oraz śmieci. Dzięki temu klient odbierze miejsce jako czyste i schludne. Ponadto widok sterylizowanych narzędzi oraz zużytych materiałów może przyprawiać o falę strachu osoby, które boją się dentysty lub dzieci, które nie do końca są świadome działań, jakie podejmuje dentysta.

 

parawan do salonu spa

Gabinet lekarski
Jak powszechnie wiadomo, w gabinecie lekarskim bardzo często wymaga się od pacjenta, aby się rozebrał. Parawan pozwala wyodrębnić przestrzeń, która zapewni pacjentowi prywatność oraz możliwość spokojnego przygotowania się do badania. To także doskonały sposób do oddzielenia przestrzeni gabinetu, która nie powinna być widoczna dla pacjentów, np. zawierająca dokumentację wraz z danymi osobowymi.

Gabinet krawcowej
Nie tylko gabinety, które świadczą usługi związane z ciałem, powinny wyposażyć się w takie rozwiązanie. Parawan dekoracyjny do gabinetu to niezbędny element wyposażenia miejsca pracy krawcowej. Szycie ubrań oraz poprawki krawieckie wiążą się z koniecznością nieustannego przebierania się przez klientów. W celu zapewnienia prywatności można ustawić parawan. Dobrze sprawdzi się zwłaszcza tam, gdzie nie ma miejsca, aby stworzyć przebieralnię. Parawan dekoracyjny skutecznie ją zastąpi, a jednocześnie ozdobi pomieszczenie.

Przeglądaj tagi